Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 66)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Admir THANZA Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata Kushtetuese - Gjykata e Lartė
Agim BENDO Gjyqtar Gjykata e Apelit
Alaudin MALAJ Gjyqtar Gjykata e Apelit
Aleksandėr MUSKAJ Gjyqtar Gjykata e Lartė
Altina XHOXHAJ Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Andi CIVICI Gjyqtar Gjykata e Apelit Vlorė
Andi ĒELIKU Gjyqtar Gjykata e Lartė
Ardian DVORANI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Ardian NUNI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Ardit MUSTAFAJ Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Arjana FULLANI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Artan BROCI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Lartė - Gjykata e Apelit
Artan ZENELI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Artur KALAJA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Astrit HAXHIALUSHI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Bashkim DEDJA Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Besnik IMERAJ Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Edlira PETRI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Edmond GOGO Gjyqtar Gjykata e Apelit
Edmond ISLAMAJ Gjyqtar Gjykata e Lartė
Elbana LLURI Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Ervin METALLA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Etleva DEDA Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Evelina QIRJAKO Gjyqtar Gjykata e Lartė
Evjeni SINOJMERI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Fatmir HOXHA Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Fatmira HAJDARI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Fatos LULO Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Fatos QATO Gjyqtar Gjykata e Apelit
Fiqirete MULLAJ Gjyqtar Gjykata e Apelit
Flora HAJREDINAJ Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Flutura SKĖNDERI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Fran PRENDI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Gani DIZDARI Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Genti SHALA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Gjin GJONI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Gramoz LEVANAJ Gjyqtar Gjykata e Apelit
Gurali BRAHIMLLARI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Guxim ZENELAJ Gjyqtar Gjykata e Lartė
Hysni DEMIRAJ Gjyqtar Gjykata e Apelit