Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2003

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshmePronar i njė apartamenti banimi me sip. 100 m2, blerė me kursime, 4 000 000 lekė.
2) Ne vitin 2011 deklaron njė shtesė apartament mbi tarracėn ekzistuese me sip. 36 m2, e pa regjistruar ne ZRPP Gjirokastėr, 500 000 lekė, pjesė e regjimit martesor.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)
Automjete
Sende me vlerė
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)
Dhurata
Tė tjera

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 1 636 281 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesa bankare, 5 995 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
1) Pėrfituar me testament banesė private me sipėrfaqe 93 m2 dhe trial. Subjekti nuk deklaron vlerė referencė pėr pronėn dhe as tė dhėna pėr vlerėsim si pronė e trashėguar.
2) Pėrfituar me testament zyrė me sipėrfaqe. 11.33 m2, Subjekti nuk deklaron vlerė referencė pėr pronėn dhe as tė dhėna pėr vlerėsim si pronė e trashėguar.
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si Inspektore pranė Drejtorisė Rajonale tė Tatimeve, Gjirokastėr, 886 459 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitja e veturės, 6 000 euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion151%
Tė tjera
1) Gjendja e kursimeve, shtuar me 600 000 lekė, pjesė e regjimit martesor.
2) Blerė veturė, 6 000 euro, pjesė e regjimit martesor.
3) Gjendja e kursimeve, pakėsuar me 6 000 euro, pėr kthim borxhi ndaj njė personi fizik, pjesė e regjimit martesor.
4) Detyrim i mbetur pa shlyer hua marrė personi fizik, 1 000 euro, pjesė e regjimit martesor.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka