Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2003

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshmeBashkėpronar me 50% i njė banese private me sip. 100 m2, ndėrtuar nė vitin 1995 me tė ardhura nga emigracioni dhe kursime ndėr vite, 700 000 lekė.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)Nuk zoteron
AutomjetePronar me 100% i njė veture, blerė me kursime, 200 000 lekė.
Sende me vlerėNuk zoteron
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)Nuk zoteron
DhurataNuk zoteron
Tė tjera
1) Blerė nė Shtator 2005 permes kontrates se sipermarrjes, ap. banimi me sip. 117 m2 nė Tiranė, 69 000 euro, pjesė e regjimit martesor, pėr tė cilin ne momentin e blerjes jane ende 48 000 euro papaguar.
2) Nė vitin 2011 Regjistruar nė Zyrėn e Regjistrimit tė Pasurive tė Patundshme Tiranė njė sipėrfaqe tokė prej 633.8 m2. Prona ėshtė fituar pėrmes legalizim ALUIZMI. Dhe pėr tė janė paguar pranė ALUIZMIT vlera 752 131 Lek
3) Nė vitin 2012 deklaron Blerė garazh me sip. 18.76 m2 mė 10.04.2012, 7 000 euro.

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 1 759 239 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Tė ardhura nga interesa bankare, 168 679 lekė.
2) shtesa interesa te fondit tė pensionit, shtuar me 24 000 lekė
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qira e gjysmės sė banesės, 204 000 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, tė ardhura nga paga si mjeke, 768 210 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion121%
Tė tjera
1) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 11 274 euro pėr kredi pėr shtėpi.
2) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 2 300 euro pėr detyrim kartė krediti.
3) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 700 000 lekė si detyrime ndaj tė tretėve.
5) Gjendje e depozitės bankare, shtuar me 818 679 lekė.
6) Gjendje llogarisė bankare, 190 lekė.
7) Gjendje fondit tė pensionit, shtuar me 24 000 lekė.
8) Gjendje kursime kesh, 34 448 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi

1) Detyrime tė paguara nė vlerėn -1 640 euro pėr kredi pėr shtėpi.
2) Detyrime tė paguara nė vlerėn -200 000 lekė si detyrime ndaj tė tretėve.