Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2003

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme
1) Pronar me 100% i njė toke bujqėsore, dhuruar nga daja dhe kthyer nė truall me sipėrfaqe 2000 m2 nė fshatin Mjull Bathore. Mbi truallin ėshtė ndėrtuar njė godinė tre katėshe e hipotekuar me sipwrfaqe. 1117.3 m2, projektuar pėr hotel, por funksional nė momentin e deklarimit vetėm kati i parė si bar-restorant. Vlera e truallit ėshtė 8 000 000 lekė dhe vlera e ndėrtesės ėshtė 34 500 000 lekė. Pėr ndėrtimin e godinės nė bazė tė njė aktmarrėveshje nėnshkruar mė 18.09.2000 kanė kontribuar dy persona tė tjerė (lidhje familjare babai dhe motra), pėrkatėsisht nga 11 500 000 lekė dhe 6 000 000 lekė. Burimi i investimit pėr zotin Fusha ėshtė vlera e pėrfituar mė herėt nga shitja e njė toke bujqėsore me sip. 3600 m2 dhe vlera 13 600 000 lekė nga kredi bankare.
2) Pronar me 100% i njė toke bujqėsore me sipėrfaqe. 700 m2, 1 000 000 lekė, pėrfituar nga ligji pėr tokėn.
3) Pronar i njė ap. banimi me sipėrfaqe. 115 m2, i pahipotekuar, blerė sipas kontratės sė sipėrmarrjes me tė ardhura nga shitja e banesės pėrfituar me privatizim dhe me tė ardhura nga paga. Pėr kėtė apartament 12 000 dollarė janė pa paguar.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)
1) Bashkėshortja, gjendje e llogarisė bankare 0 lekė.
2) Gjendje e kursimeve kesh, 200 000 lekė.
AutomjeteNuk zoteron
Sende me vlerėNuk zoteron
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)Nuk zoteron
DhurataDhuruar nga prindėrit mė 02.07.2015 arė me sip. 1750 m2 nė Tiranė, 600 000 lekė. Dhurata ne vite pasardhese
Tė tjeraBashkėshortja, kredi bankare me principal 13 600 000 lekė pėr ndėrtimin dhe pajisjet e bar-restorantit.
1) Subjekti nė vitin 2007, deklaron se ka shtuar vlerėn e hotelit me njė pishinė dhe ambiente ndihmėse nė objektin bar-restorant, investimi shtesė 25 000 000 lekė.
2) Subjekti deklaron se ka shtuar pasurinė po nė vitin 2007 duke pėrfituar tokė arė 2050m2 me akt dhurimi nga persona tė familjes daja.
3) Nė vitin 2012 subjekti ka Hipotekuar apartamentin e deklaruar mė parė si pronė e fituar me kontratė sipėrmarrje. Po nė 2012 apartamenti ėshtė rivlerėsuar pranė ZQRPP nė vlerėn 12 868 800 lekė.
4) Shitur nė vitin 2013 tokė are me sipėrfaqe. 300 m2, vlera e shitjes 2 000 000 lekė.
5) Shkėmbyer sipas kontratės sė datės 16.09.2015 apartament. banimit deklaruar nė vitin 2006 dhe rivlerėsuar nė vitin 2012 me njė apartament. tjetėr, pjesė e regjimit martesor.
6) Blerė mė 25.02.2015 vreshtė me sipėrfaqe. 800 m2 nė Tiranė, me tė ardhura nga paga, 400 000 lekė.
7) Blerė mė 30.01.2015 arė me sipėrfaqe. 1390 m2 nė Tiranė, me tė ardhura nga paga, 600 000 lekė.
8) Shitur mė 09.03.2015 arė me sipėrfaqe. 200 m2, 950 000 lekė.
9) Shitur mė 09.03.2015 arė me sip. 200 m2, 950 000 lekė.

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 1 895 110 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura si Anėtar i Kėshillit tė Prokurorisė, 40 500 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qira objektit bar-restorant, 54 000 euro, tatim nė burim i paguar.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si Specialiste pranė AMK, Bashkia Tiranė, njė muaj, 34 996 lekė.
2) Djali, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si Specialist pranė DPSHTRR, tre muaj, 127 500 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėShitur mė 09.03.2015 arė me sip. 200 m2, 950 000 lekė.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion537%
Tė tjera
1) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 35 968 euro pėr kredi banakre marrė pėr shtesė pishine marrė mė 25.09.2007 me principal 250 000 euro dhe interes 8%.
2) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 3 257 041 lekė pėr kredi bankare dhe kartė krediti
3) Gjendje kursime kesh, shtuar me 11 000 euro.
4) Gjendje llogari bankare 286 euro.
5) Gjendje llogari bankare 110 741 lekė.
6) Gjendje llogari bankare -6.59 euro.
7) Bashkėshortja gjendje llogari bankare 34 000 lekė.
8) Shkėmbyer sipas kontratės sė datės 16.09.2015 ap. banimit deklaruar nė vitin 2006 dhe rivlerėsuar nė vitin 2012 me njė ap. tjetėr, pjesė e regjimit martesor.
9) Blerė mė 25.02.2015 vreshtė me sip. 800 m2 nė Tiranė, me tė ardhura nga paga, 400 000 lekė.
10) Blerė mė 30.01.2015 arė me sip. 1390 m2 nė Tiranė, me tė ardhura nga paga, 600 000 lekė.
11) Dhuruar nga prindėrit mė 02.07.2015 arė me sip. 1750 m2 nė Tiranė, 600 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi

1) Detyrime tė paguara nė vlerėn -27 359 euro pėr kredi banakre marrė pėr shtesė pishine marrė mė 25.09.2007 me principal 250 000 euro dhe interes 8%.
2) Detyrime tė paguara nė vlerėn -677 925 lekė pėr kredi bankare dhe kartė krediti.