Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2003

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme
1) Pronar me 100% i njė apartament banimi me sipėrfaqe 98 m2 dhe i njė garazhi, 1 990 000 lekė, blerė me tė ardhura familjare dhe hua marrė tė afėrmve, pėrkatėsisht 1 600 000 lekė.
2) Nė vitin 2008 deklarohet shtesė pasurie duke blerė tokė me sipėrfaqe 1000 m2 nė Mullet, Tiranė, 390 000 lekė.
3) Nė vitin 2010 deklarohet shtesė pasurie pėr shkak tė shkėmbimit tė apartamentit tė banimi me sipėrfaqe 98 m2 me njė apartament banimi me sipėrfaqe 120 m2, nė tė njėjtin godinė, dhe regjistruar nė ZVRRP Tiranė mė 28.09.2010.
4) nė vitin 2011 shtohet pasuria pasi ka Blerė tokė me sipėrfaqe 2000 m2 nė Bėrxull, Tiranė, 11 270 000 lekė. Burimi tė ardhura ndėr vite dhe njė kredi
5) Pėrfunduar nė vitin 2011 ndėrtimi i njė shtėpie njė katėrshe me sipėrfaqe 270 m2 nė Petrelė, me leje ndėrtimi nė vitin 2008 dhe e paregjistruar nė ZRPP Tiranė.
6) Nė vitin 2012 deklarohet pakėsim pasurie tė patundshme pėr shkak tė shitjes sė tokės me sipėrfaqe 1000 m2 dhe shtėpisė sė ndėrtuar nė tė me sipėrfaqe 270 m2 nė Petrelė, vlera 14 170 000 lekė.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)
Automjete
1) Blerė mė 14.07.2008 veturė, 500 000 lekė.
2) Shitur mė 19.07.2010 veturė, 22 000 euro.
3) Shitur mė 01.07.2013 veturė 1 410 000 lekė.
4) Blerė nė vitin 2014 veturė, 14 000 euro.
5) Shitur nė vitin 2014 veturė, 8500 euro.
6) Blerė mė 05.02.2014 veturė, 7 000 euro.
7) Shitur mė 26.11.2015 veturė, 15 000 euro.
8) Blerė mė 12.02.2015 veturė, 15 000 euro.
9) Blerė mė 27.10.2015 veturė, 3 855 euro.
Sende me vlerė
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)
Dhurata
Tė tjera

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 1 284 453 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga aktiviteti “Bar-kafe”, 2 600 000 lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 1 435 200 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjera
1) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 4 098 979 lekė pėr kredi bankare me principal 5 000 000 lekė dhe afat shlyerje 15 vjet.
2) Blerė mė 05.02.2014 veturė, 7 000 euro.
3) Shitur mė 26.11.2015 veturė, 15 000 euro.
4) Blerė mė 12.02.2015 veturė, 15 000 euro.
5) Blerė mė 27.10.2015 veturė, 3 855 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi
Detyrime tė paguara nė vlerėn -2 776 978 lekė pėr kredi bankare me principal 5 000 000 lekė dhe afat shlyerje 15 vjet.