Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2003

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme
1) Pronar me 100% i njė shtėpie banimi 3+1, blerė me tė ardhura nga shitja e ap. banimi 1+1 pėrfituar me privatizim dhe tė ardhura nga paga e kursime ndėr vite, 3 900 000 lekė.
2) Rivlerėsuar nė vitin 2011 ap. banimi, 7 469 000 lekė.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)Celur nė vitin 2007 depozitė bankare pėr garanci pėr aplikim vize italiane, 10 000 euro.
Automjete
1) Blerė mė 25.07.2007 veturė tip Renault Clio, 200 000 lekė.
2) Bashkėshortja, shitur veturė tip Renault nė vitin 2012, 100 000 lekė.
3) Blerė mė 29.01.2014 veturė, 7 000 euro.
Sende me vlerė
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)Blerė nė vitin 2008 aksione pranė Albtelekom sha, 100 000 lekė.
Dhurata
Tė tjeraKredi bankare pėr blerje banese, marrė mė 08.08.2002, me principal 7 000 dollarė dhe afat shlyerje 5 vjet.

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 1 485 774 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga, 1 989 160 lekė.
2) Vajza, tė ardhura nga paga, 4 122 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjera
1) Gjendje kursime kesh, shtuar 100 000 lekė.
2) Depozituar vajzės nė Itali, llogari pėr studime, 1 400 euro.
3) Gjendje llogarisė rrjedhėse, pakėsuar me 349 293 lekė.
4) Gjendje kursime kesh, pakėsuar me 2 800 000 lekė, pėr likujdim kontratė porosie ap. banimi.
5) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 5 287 883 lekė pėr kredi bankare pėr blerje ap. banimi marrė mė 29.04.2017 me principal 6 700 000 lekė dhe afat shlyerje 13 vjet.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi
Detyrime tė paguara nė vlerėn -1 734 167 lekė pėr kredi bankare pėr blerje ap. banimi marrė mė 29.04.2017 me principal 6 700 000 lekė dhe afat shlyerje 13 vjet.